BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fékezett a magyar autópiac

Májusban a korábbi hónapokban mértnél jóval lassabban bővültek az autóeladások, a kishaszonpiac pedig visszaesést mutatott az egy évvel korábbihoz képest.

2015. június 1. hétfő, 09:58

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Májusban összesen 5883 darab új személygépkocsi, valamint 1217 darab kishaszongépjármű került forgalomba a JATO Dynamics adatai szerint. Az autók esetében mindössze 2 százalékos növekedés történt az egy évvel korábbihoz képest - utoljára márciusban volt stagnálásközeli állapotban a piac, amit áprilisban lendületes bővülés követett, a kishaszongépjárművek esetében pedig 11 százalékos visszaesés történt.

Az újautó forgalomba helyezések többsége céges (75 százalék) míg a magán eladások a piac 25 százalékát teszik csak ki.  A magánvevők között a legkedveltebb márka a Dacia és a Suzuki, előbbinél a forgalomba helyezések 42, utóbbinál 50 százalékát teszik ki.

Májusban a legsikeresebb autómárka (személyautó és összes haszongépjármű) a Ford volt, 961 darabszámmal, mellyel a hazai piac 13,3 százalékát sikerült lefednie a márkának. Ha csak a személyautók piacát nézzük, akkor az év ötödik hónapjának győztese az Opel 705 darabbal és 12 százalékos piaci részesedéssel. A második a Ford (628), a harmadik a Skoda (506), amit a Volkswagen (477) és a Suzuki (432b) követ a toplistán.

Modellszinten a legtöbb Skoda Octaviából (276), Ford Focusból (243), Opel Astrából (237), Dacia Dusterből (190), Opel Corsából (175), Suzuki Vitarából (168) és Ford Mondeóból (140) kelt el májusban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet