BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszámoltatás: egyelőre kevesen panaszkodnak

Sok az érdeklődő, tájékoztatást kérő megkeresés, de a konkrét panasz kevés ahhoz képest, hogy több mint 2 millió fogyasztó kapott kézhez banki elszámolási értesítőt - mondta Fülöp Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti szóvivőhelyettese az M1 aktuális csatornán hétfőn.

2015. május 18. hétfő, 10:26

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB-hez 110 írásbeli panaszbeadvány érkezett áprilisban. A Pénzügyi Békéltető Testületnél jelenleg 137 eljárás van folyamatban, egy ügyben már egyezség is született az ügyfél és a pénzügyi szolgáltató között az elszámolás teljesítéséről - idézte fel Fülöp Zsuzsanna.

Emlékeztetett arra is, hogy először mindenkinek a saját pénzügyi intézményéhez kell írásban benyújtania panaszát az elszámolási értesítő kézhezvételétől számított 30 napon belül. Ha nem kap választ, vagy azzal nem elégedett, akkor van lehetőség a Pénzügyi Békéltető Testülethez fordulni.

Ha valakinek az elszámolási értesítő értelmezéséhez van szüksége segítségre, akkor a 11 megyeszékhelyen működő pénzügyi tanácsadó irodahálózathoz, vagy helyben működő civil szervezetekhez fordulhat, amelyek elérhetősége az MNB honlapján megtalálható az elszámolási és forintosítási információk címszó alatt - hívta fel a figyelmet felügyeleti szóvivőhelyettes.

Az MNB ügyfélszolgálata is várja az érdeklőket telefonon, e-mailben, postai úton, vagy a fővárosban személyesen, illetve a bank honlapján is megtalálhatók fontos információk - tette hozzá.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet