BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varga Mihály nekimegy az Ubernak

A nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán jelentette be, hogy vizsgálatot rendelt el a világszerte egyre népszerűbb és rendre a helyi taxisok általános ellenszenvét kiváltó közösségi-autós szolgáltatás, az Uber ellen- írja a 444-hu.

2015. április 30. csütörtök, 11:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszter ezt írta: \"A megfizethető, biztonságos, tiszta és pontos taxihoz minden utasnak joga van. Ha viszont olyan szereplő tűnik fel, aki nem tartja be az alapvető személyi és tárgyi feltételeit a személyszállításnak, ezzel piaci előnyre tesz szert, ráadásul közterhet sem fizet, akkor lépni kell. Az Uber taxicégként Magyarországon végez szolgáltatást, érdemi adófizetés nélkül.

\"Sofőrjei\" a Hollandiában bejegyzett vállalattal vannak kapcsolatban, sokszor anélkül szolgáltatnak, hogy a taxizáshoz szükséges szakmai feltételek teljesülnének. A helyzet így nem maradhat. Ma arra adtam utasítást, hogy a gazdasági minisztérium és intézményei indítsanak vizsgálatot és tegyenek lépéseket a piaci állapotok rendezésére, valamennyi tisztességes vállalkozó és biztonságosan közlekedni akaró utas érdekében.\" - írja Varga Mihály.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet