BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos hírt kaptak a K&H ügyfelei!

A K&H Bank június 15-ig számol el devizahiteles ügyfeleivel.

2015. április 30. csütörtök, 15:07

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A K&H Bank a devizaalapú hitelek esetében június 15-ig köteles elszámolni ügyfeleivel, és addig kell kipostáznia számukra az elszámolásról és forintosításról szóló levelet, mivel a magyar állammal szemben indított polgári peres eljárása felülvizsgálati eljárással fejeződött be - közölte a hitelintézet az MTI-vel.

A bank közleményében hangsúlyozta: a peres eljárás felülvizsgálattal történt lezárulta csak és kizárólag az elszámoló levelek kiküldésének határidejét befolyásolja, más részletét, így az elszámolás számítási módját nem.

A K&H március második felében kezdte kiküldeni az elszámolásokat, elsőként a lízinges ügyfeleknek. A bank mintegy 200 ezer küldeményt fog postára adni.

A tájékoztató leveleket a jogszabály szerint április 30-ig postára kell adniuk a pénzügyi intézményeknek. Ha a szerződésekkel kapcsolatos polgári perek március 1. után fejeződnek be, az elszámolás megküldésének határideje a per befejezését követő 60. nap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet