BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az \"úgynevezett\" Uberről egyeztetett az NGM

A gazdaságszabályozásért felelős államtitkár a taxitársaságok és az érdekvédelmi szervezetek képviselőivel egyeztetett az \"úgynevezett Uberről\" - közölte a nemzetgazdasági tárca.

2014. november 24. hétfő, 16:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közösségi utazásmegosztó szolgáltatást egyre többen veszik igénybe hazánkban. Glattfelder Béla szerint olyan szabályozásra van szükség, amely egyenlő feltételeket biztosít a személyszállítási tevékenységet végzők számára, és biztosítja a hazai taxi vállalkozások és az utasok védelmét - olvasható az NGM közleményében.

Az ülésen részt vevők egyetértettek abban, hogy nem engedhető meg, hogy az Uber azzal szerezzen versenyelőnyt más, tisztességesen működő taxis szolgáltatókkal szemben, hogy nem teljesíti maradéktalanul a személyszállítási tevékenységre előírt jogszabályi követelményeket. A taxitársaságok képviselői kifogásolták, hogy - míg a taxisok esetében szigorú követelményeket határoznak meg a szolgáltatást nyújtó vállalkozásra, a jármű vezetőjére és a járműre is - az Uberhez tartozó szolgáltató ezzel szemben például nem ad számlát, nem rendelkezik engedéllyel, nincs taxi órája, nincs utasbiztosítása, és nem működtet diszpécser szolgálatot sem, így teljesen ellenőrizhetetlenné válik. A résztvevők megállapodtak abban, hogy a megfelelő szabályozási környezet kialakítása érdekében további egyeztetéseket folytatnak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet