BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A paksi atomerőmű \"nagyon jó szinten\" üzemel

A Paksi Atomerőmű nagyon jó szinten üzemel, odafigyel az üzemelés biztonságára - mondta Pierre Gest, aki egy több hete tartó nemzetközi felülvizsgálatot vezetett. Több olyan területet is nevesített, ahol lehet még fejlődést elérni.

2014. november 13. csütörtök, 14:17

Fotó: Napi Gazdaság / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fejleszthető területeket és követendő példákat is azonosított az a nemzetközi felülvizsgálat, amely az elmúlt hetekben zajlott a Paksi Atomerőműben. A vizsgálatot végző OSART csoport vezetője, Pierre Gest hangsúlyozta, nem hatósági vizsgálatról van szó, közös cél a biztonságos működés gyakorlatának terjesztése.

Pierre Gest úgy nyilatkozott, hogy az első benyomásaik szerint a Paksi Atomerőmű nagyon jó szinten üzemel, odafigyel az üzemelés biztonságára. Több olyan területet nevesítettek, ahol lehet még fejlődést elérni, illetve azonosítottak számos, más erőművekben is követhető, jó példát.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet