BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félgőzre kapcsolt a magyar Suzuki gyár

Visszafogta termelését az esztergomi Magyar Suzuki Zrt. – erősítette meg a Napi Gazdaság értesülését Ruska Viktória vállalati kommunikációs vezető, akitől a lap megtudta, hogy a gyárban egy ideje a korábbi kettő helyett egy műszakban dolgoznak, és ez már így is marad az év végéig.

2014. október 14. kedd, 08:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az újság keddi cikke szerint a döntés hátterében két tényező húzódik meg. Egyrészt megszűnt a Splash modell, valamint az eredeti SX4 gyártása. Utóbbinak van egy változata, az SX4 S-Cross, amelynek egy évvel ezelőtt volt a bemutatója. Jelenleg tehát két modell, az S-Cross és a Swift készül Esztergomban.

A másik ok, hogy egy újabb autó gyártásának előkészítése is folyik, amihez állítani kell a gyártósorokon, a gépeken. Az új modell, a Vitara sorozatgyártása a jövő év elején kezdődik.

A Suzukinál arra számítanak, hogy ennek ellenére is hozni tudják a 2014-re kitűzött gyártási darabszámot, vagyis továbbra is azt tervezik, hogy körülbelül 150 ezer autó gördül le a gyártószalagról ebben az évben.

Ruska Viktória a lapnak elmondta, hogy a műszakban dolgozók átszervezésével kezelik a visszafogottabb termelést, és az új modell sorozatgyártásának elindítása után ismét szükség lesz a két műszakra.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet