BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyerőgépek helyett sorsjegyautomaták működnek a kocsmákban

Augusztus végéig már 22,3 milliárd forint játékadó folyt be a költségvetésbe, ami az éves szinten tervezett 33 milliárd forintnak a 68 százaléka - írta a Világgazdaság, amely szerint a kocsmákból kitiltott nyerőgépek helyére lassan újra visszaszivárog a szerencsejáték.

2014. október 6. hétfő, 07:47

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szerencsejáték Zrt. sorsjegy automatákat telepít, amelyekből tizet már tesztelnek budapesti és vidéki helyszíneken.

Az állami vállalat a Világgazdasággal azt közölte: a sorsjegy automaták jelenleg tesztelés alatt állnak, a későbbiekben tudnak bővebb információval szolgálni róluk, ha széles körben bevezetik őket.

A lap szerint szintén kocsmai játék lett a lóverseny is, miután a Magyar Lóversenyfogadást szervező Kft. számos sörözőbe, borozóba telepített terminálokat. A cég ügyvezetője, Haál Gábor azt nyilatkozta: hetente hozzávetőlegesen 40 ezer darab tikettet értékesít a társaság, ami körülbelül a duplája a tavalyinak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet