BUX 139635.01 0,56 %
OTP 45740 0,97 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot nőtt a mobilparkolások száma

Mintegy 2,3 millió mobilparkolási tranzakciót hajtottak végre a felhasználók a nemzeti mobilfizetési rendszer július 1-jei indulása után eltelt két hónapban, ez 14 százalékkal több a tavaly július-augusztusinál - adta hírül a Nemzeti Mobilfizetési (NMF) Zrt.

2014. szeptember 2. kedd, 13:49

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mobilparkolásból származó forgalom (az önkormányzatok és az állam számára megfizetett díjak összege) 982,3 millió forint volt, míg az autópálya-matrica és a HU-GO viszonylati jegyek értékesítésének forgalma 838,5 millió forintot tett ki az elmúlt két hónapban.

Az új rendszerhez ősszel négy új viszonteladó partner csatlakozik, így az autósok már tíz szolgáltató közül választhatnak. Az elmúlt hónapokban pedig több önkormányzat és magántársaság megkereste az NMF-t, a tulajdonukban lévő parkolók mobilfizetéssel történő szolgáltatás ellátásával kapcsolatban.

A módosított parkolási rendeletnek köszönhetően augusztus 15-e óta nem kapnak bírságot az azonos parkolási díjú zónák között tévedésből \"átparkoló\" autósok, mivel a kerületek parkolási társaságai közötti utólagos elszámolás is lehetséges.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet