BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejön a magyaroknak a lakástakarék

Rendkívül magas a lakástakarék ismertsége a bankszámlával rendelkező magyarok körében, tízből több mint kilencen halottak már a termékről - derül ki az OTP Lakástakarék Zrt. számára készített felmérésből.

2014. július 29. kedd, 09:37

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bankszámlával rendelkező magyar felnőttek 95 százaléka halott már a lakástakarék termékről - derül ki az OTP Lakástakarék Zrt. friss felméréséből. A megkérdezettek 85 százaléka már a termék leírása alapján azt válaszolta, hogy ismeri a konstrukciót, míg 10 százalék a név hallatán válaszolta, hogy van tudomása a lakástakarékról. Mindössze a válaszadók 5 százaléka nem hallott eddig a 30 százalékos állami támogatással bíró lakáscélú megtakarítási és finanszírozási lehetőségről.

A konstrukció növekvő ismertségét nagyban segíti, hogy a lakástakarék a jelenlegi kamatkörnyezetben magas, 13-14 százalékos hozamot biztosít, így különösen versenyképes megtakarítási formának számít - véli Köntös Péter, az OTP Lakástakarék vezérigazgató-helyettese.

A felmérés alapján a magyarok több mint 60 százalékában van szerződéskötési hajlandóság, ebből 20 százalék jelenlegi vagy korábbi lakástakarék ügyfél.

Az elmúlt időszakban nőtt az átlagos megtakarítási idő - 6 évre -, ami arra utal, hogy a magyarok egyre inkább mernek hosszabb távra tervezni. De emelkedett a havi átlagos megtakarítási összeg is - jelenleg 15 ezer forint feletti, ami 2011-hez képest 20 százalékot meghaladó növekedést mutat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet