BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Devizaadós-mentés - rekordveszteség az Ersténél

Az Erste Group a magyar és román érdekeltségei miatt rekordveszteségre számít 2014-ben.

2014. július 3. csütörtök, 22:49

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák Erste Group a csoport magyar és román érdekeltségeinek gyenge eredményei miatt rekordösszegű, 1,6 milliárd eurós (495,8 milliárd forintos) konszolidált veszteségre számít 2014-ben - jelentette be a társaság csütörtökön.

A tájékoztatás szerint a menedzsment által 2014-re várt kockázati költségek 1,7 milliárd euróról 2,4 milliárdra nőnek. A banknak nincs szüksége részvénykibocsátásra, az év végén azonban nem fognak osztalékot fizetni - közölte a csoport szóvivője.

Az Erste Group jelentős veszteségekre számít Magyarországon a devizahiteles csomag miatt, amelyet pénteken fogadhat el a parlament. A közlemény szerint részben emiatt emelték meg a tervezett kockázati költségeket.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet