BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyit tehetnek zsebre az OTP-részvényesek

Az OTP-törzsrészvények tulajdonosai részvényenként 146,93 forint osztalékot kapnak, az osztalékfizetés kezdő napja június 10. - közölte a bank pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

2014. május 23. péntek, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP április 25-én megtartott éves közgyűlése a 2013. üzleti év eredménye után a részvények névértékére vetítve 145 százalék osztalék kifizetéséről határozott. A bank a saját részvényekre eső osztalékot szétosztja a tulajdonosok között, így a ténylegesen kifizetendő bruttó osztalék 146,93 forint egy darab 100 forint névértékű részvényre.

Osztalékra az jogosult, akinek az értékpapírszámláján június 2-án OTP-részvényt tartanak nyilván. Osztalékra jogosító részvényt utoljára május 28-án lehet vásárolni a Budapesti Értéktőzsdén.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet