BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a bankok nyeresége

A hitelintézetek 2014 első negyedévi összesített adózás előtti eredménye a 76,8 milliárd forint volt, ami 17,9 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában - közölte a Magyar Nemzeti Bank pénteken a honlapján.

2014. május 23. péntek, 12:33

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ebből a részvénytársasági hitelintézetek 75,4 milliárd forint, a szövetkezeti hitelintézetek 1,7 milliárd, a hitelintézeti fióktelepek 2,3 milliárd forint adózás előtti eredményt értek el.

Az év első három hónapjában a 142 nyereséges hitelintézet 94,5 milliárd forint nyereséget, a 28 veszteséges hitelintézet pedig 17,7 milliárd forint veszteséget könyvelt el. A hitelintézetek összesített adózás utáni eredménye 69,9 milliárd forint volt, 15,3 százalékkal alacsonyabb, mint a tavalyi első három hónapban. A hitelintézetek mérlegfőösszege 0,5 százalékkal nőtt, az első negyedév végén 31 315 milliárd forintot tett ki.

A negyedév során a 90 napon túl késedelmes hitelek aránya az összes hitelállományban 14,1-ről 14,5 százalékra emelkedett.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet