BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas osztalékot fizet a magyarországi gyógyszergyár

A 21 éve privatizált és 99,6 százalékban a francia Sanofi-csoport tulajdonában álló Chinoin Zrt. mai közgyűlése - egyhangúan- részvényenként 142 500 forintos osztalék kifizetéséről döntött.

2014. május 14. szerda, 16:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszergyár tavalyi árbevétele 146 milliárd, adózott eredménye 24,5 milliárd forint volt, mindkét szám érzékelhetően (12 illetve 6 százalékkal) elmaradt az egy évvel korábbitól.

Nem így az osztalék, az igazgatóság javaslatára a társaság a tavalyi 29 milliárd forint után idén - május 28-tól- 57 milliárd forintot oszt szét tulajdonosai között. Az osztalék nagyobbik része, 32 milliárd forint az eredménytartalékból származik, ám még így is a 4 milliárd forintos jegyzett tőkéjű gyógyszergyártó 75 milliárdos saját tőkével rendelkezik.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet