BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem mindenki írta alá a béremelést a MÁV-nál (frissített)

A MÁV Zrt. és a vasutas szakszervezetek kedden aláírták a bérmegállapodást, amely szerint 2014. július elsejétől 2,4 százalékos alapbéremelést hajtanak végre - közölte a vasúttársaság.

2014. március 4. kedd, 18:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tájékoztatásuk szerint az intézkedés a vállalatcsoport 11 vállalatának mintegy 35 ezer dolgozóját érinti, emellett 2014 márciusában minden érintett dolgozó bruttó 36 ezer forint egyszeri kifizetésben részesül.

A Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete (MTSZSZ), a Pályavasúti Dolgozók Szakszervezete (PVDSZ) és a Vasutasok Független Szakszervezeti Szövetsége (VFSZSZ) nem írta alá a MÁV Zrt. és leányvállalataira vonatkozó bérmegállapodást. Véleményük szerint ugyanis a megállapodás nyomán folytatódna a vasutasbérek évek óta tartó leértékelődése. A három szakszervezet számítása szerint a vasutasoknak szánt márciusi 36 ezer forintos egyszeri kifizetés és a 2014. július 1-től életbe lépő 2,4 százalékos alapbéremelés éves szinten csak 1,2 százalékos bérfejlesztést jelent.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet