BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autózik, BKV-zik? Fontos változás jön Budapesten

Hetven parkolóhelyet számolnak fel a Keletinél több troli- és buszjárat közös végállomásra terelése miatt, az autósoknak a pályaudvar másik oldalán lesz hely.

2014. január 22. szerda, 15:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Keleti pályaudvar Kerepesi úti oldalán lévő parkoló átalakításával a jelenleginél nagyobb befogadóképességű autóbusz- és trolibusz-végállomást alakít ki a Budapesti Közlekedési Központ - tudta meg a Napi.hu. Az új végállomást nem csak a 80-as és a 80A trolibuszok használják majd, hanem tavasztól oda telepítik át a 73-as és a 76-as trolik végállomását is a Garay utcából. (Ehhez az Erzsébetváros felől érkező 73-as és 76-os járat számára ki kell építeni a Baross téri átvezetést.)

Forrás: BKK

A trolivégállomások egybeterelése - a BKK szerint forgalomtechnikai adottságok, valamint vonalvezetési sajátosságok miatt - csak felemás, hiszen a 78-asé továbbra is a Garay utcában marad, a 79-esé pedig közelebb kerül a Baross térhez, a Thököly út Nefelejcs utcai torkolatánál lesz. Nem csak a trolik költöznek a Kerepesi úti oldalra, hanem az M4-es metró felszínrendezéséhez illeszkedve a parkolórész burkolatának megerősítését követően átkerül a 20E, a 30-as, a 30A, a 230-as autóbusz végállomása is. (A BKK A 24-es villamos végállomásának a pályaudvar elé való áthelyezését is vizsgálta, de ezt a már megépült közművek nem tették lehetővé.)

A Kerepesi úton megszűnő 70 parkolóhelyet úgy pótolja a BKK, hogy a pályaudvar túlsó, Thököly úti oldalán 150 férőhelyesre bővítik a parkolót.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet