BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mentőövet dobnának hazánk legnagyobb gázerőművének

A Dunamenti Erőmű Zrt. ma délelőtti közgyűlésén a részvényesek bizalmat szavaztak az erőmű menedzsmentjének a társaság további működtetésére.

2014. január 17. péntek, 15:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dunamenti Erőmű Zrt. ma délelőtti, folytatólagos közgyűlésén, mint a fő tulajdonos GDF Suez szóvivője a Napi.hu kérdésére elmondta, hogy a részvényesek bizalmat szavaztak az erőmű menedzsmentjének a társaság további működtetésére. Mint ismeretes, a 74 százalékban a GDF Suez-csoport, 25,1 százalékban az MVM Zrt. tulajdonában álló, 33 milliárdos jegyzett tőkével és több mint 6 milliárdos bankhitellel rendelkező erőműcég december 20-án rendkívüli közgyűlést tartott, amelynek napirendjén a csőd bejelentése is szerepelt.

Akkor a fő tulajdonos javaslatára felfüggesztették a közgyűlést, amely ma folytatódott. A színfalak mögötti egyezkedések eredményeként a csőd veszélye most elhárult, de megfigyelők nem tartják kizártnak, hogy a közeljövőben akár a társaság tulajdonosi szerkezetét érintő változások is bekövetkezhetnek.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet