BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezeket a bankokat vehetné meg a magyar állam

A magyar Raiffeisen a Széchenyi Banké lehet, de az Erste is az államnak adhatja el itteni leányvállalatát - írja a Magyar Hírlap

2014. január 5. vasárnap, 13:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavaly óta 49 százalékos állami résztulajdonban lévő Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. ajánlatot tett az osztrák Raiffeisen Bank magyar leánycégére - írja a Magyar Hírlap, majd hozzáteszik, az anyacég már vizsgálja a lehetőséget.

A lap kormányzati forrásokra hivatkozva azt írja, elképzelhető, hogy az ugyancsak osztrák Erste Bankra is vételi szándék születik, méghozzá - áttételesen ugyan - az állami oldalról.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet