BUX 139090.18 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvát gazdasági miniszter: a Mol megsértette az illendőség szabályait

A Mol megsértette az illendőség szabályait a horvát kormánnyal folytatott kommunikációban - mondta Ivan Vrdoljak horvát gazdasági miniszter szerdán.

2013. december 4. szerda, 19:59

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"Túllép az illendőség határain az, ahogy a Mol az elmúlt időkben a horvát kormánnyal kommunikált\" - idézi a horvát Hina hírügynökség Ivan Vrdoljakot. A gazdasági miniszter Csányi Sándor, a Mol igazgatóságának alelnöke kijelentésére reagált, amely szerint felajánlották az INA-részesedés visszavásárlását a horvát kormánynak.

\"Mihelyt meglesz az ajánlatuk, azt valószínűleg közölni fogják velünk, és mi majd akkor tájékoztatjuk a horvát közvéleményt\" - mondta a miniszter. Hozzátette: \"amíg azonban erre nem kerül sor, nem áll szándékomban a sajtón keresztül kommentálni az ügyet\".

Csányi Sándor OTP Bank elnök-vezérigazgató, Mol-alelnök a magyar Forbes magazin decemberi számában az INA-ügyről azt mondta: a Molnak alapvetően nem szándéka az értékesítés, elsősorban egy piaci alapon működő INA-ban érdekelt. Ha mégsincs más út, arra az esetre ajánlották fel a horvát államnak, hogy vásárolja vissza. Ha a horvátok nem akarják, vagy nem tudják megvásárolni a Mol INA-részesedését, akkor azt harmadik félnek kívánja felajánlani a Mol - tette hozzá.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet