BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindulta a harc a kaszinóalapításért

Összesen már 11 település: Győr, Debrecen, Szombathely, Pécs, Szeged, Miskolc, Nyíregyháza, Szentendre, Hévíz, Gyula és Balatonfüred szeretné, hogy kaszinó nyíljon a városukban - olvasható a pénteki Világgazdaságban.

2013. november 22. péntek, 07:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napilap cikke ismerteti, hogy a települések képviselőtestületei többnyire augusztusban, illetve szeptemberben fogadtak el támogató határozatot arról, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium pályázatot írhat ki a városban. A lista egyetlen új tagja Gyula, hiszen a többi városban korábban működött már kaszinó.

A legjobban talán Hévíz szeretne kaszinót, ugyanis a II. kategóriás nyitását is támogatta, de megfontolásra javasolta a szaktárcának I. kategóriájú játékkaszinó létesítését is. Az I-es kategóriába az a kaszinó tartozik, amelyben legalább 100 játékasztal, valamint 1000 pénznyerő automata üzemel. Ez alatt minden kaszinó másodvonalbeli.

Jelenleg Budapesten két, Sopronban egy kaszinó működik. Korábban úgy lehetett tudni, hogy a tárca csak kilenc új kaszinóban gondolkozik, azóta viszont már megszavazták azt a módosítást, hogy a koncessziós díj összege levonható a fizetendő játékadóból - ismerteti a Világgazdaság.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet