Jövőre illetékmentes lesz a bankkártyás fizetés a lap értesülése szerint. Ezzel a feketegazdaság visszaszorítását és a pénzforgalom elektronikus csatornákra való terelését szeretné elősegíteni a kormány. Ez körülbelül 5 milliárd forintos megtakarítást jelent a bankoknak, illetve valószínűleg így a kártyás vásárlások újra, illetve továbbra is ingyenesek lesznek tranzakciós szinten az ügyfelek számára.<banner>
</banner>
<banner>Változik a bankok adóterhelése</banner>
<banner>A bankadót jövőre is megtartaná a kormány, ahogy az eddigi kommunikáció alapján várható volt. Változás azonban, hogy hitelintézeti hozzájárulás néven egy egyszeri adót is rájuk terhelnének. Amennyivel csökken a bankok jelenleg 84 milliárd forintos általános kockázati céltartaléka, annak 19 százalékát jövő márciusban be kellene fizetniük (ez a jelenlegi helyzet alapján maximum 17 milliárd forint). A lépés oka egyelőre nem ismert, valószínűleg összefügg a készülődő devizahiteles csomaggal.</banner>
