BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyenes lehet a kártyás fizetés is?

A jövő évi adócsomag tervezetébe foglaltak szerint a bankkártyás fizetések illetékmentesek lesznek, viszont a bankokat egyszeri adóval sújtják - tudta meg az Origo.

2013. szeptember 30. hétfő, 17:11

Fotó: Napi Gazdaság / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre illetékmentes lesz a bankkártyás fizetés a lap értesülése szerint. Ezzel a feketegazdaság visszaszorítását és a pénzforgalom elektronikus csatornákra való terelését szeretné elősegíteni a kormány. Ez körülbelül 5 milliárd forintos megtakarítást jelent a bankoknak, illetve valószínűleg így a kártyás vásárlások újra, illetve továbbra is ingyenesek lesznek tranzakciós szinten az ügyfelek számára.<banner>
</banner>

<banner>Változik a bankok adóterhelése</banner>

<banner>A bankadót jövőre is megtartaná a kormány, ahogy az eddigi kommunikáció alapján várható volt. Változás azonban, hogy hitelintézeti hozzájárulás néven egy egyszeri adót is rájuk terhelnének. Amennyivel csökken a bankok jelenleg 84 milliárd forintos általános kockázati céltartaléka, annak 19 százalékát jövő márciusban be kellene fizetniük (ez a jelenlegi helyzet alapján maximum 17 milliárd forint). A lépés oka egyelőre nem ismert, valószínűleg összefügg a készülődő devizahiteles csomaggal.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet