BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Opel-beruházás Magyarországon

Az Opel Magyarország tovább bővíti szentgotthárdi motorgyárát újabb, 60 millió eurós beruházással.

2013. július 9. kedd, 11:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A keddi bejelentés alkalmából kiadott sajtóanyag szerint a plusz beruházással az eddig tervezettnél évi 70 ezerrel több motor előállítására lesz képes a gyár, és 100 új munkahely jön létre, amivel összesen ezren dolgoznak majd az új gyárban. Bővül a gyártmánypaletta is, 1,8 literes motorokat is készítenek. Az Opel Magyarország új Flex motorgyárának összberuházása ezzel már megközelíti a 700 millió eurót. A projekt végére, 2015-re a Flex motorgyár kapacitása évi 650 ezer darabra nő.

Solt Tamás gyárigazgató felidézte, hogy az Opel új motorgyárának 2010-ben indított fejlesztése már a második fázisban tart, ezzel a cég bizonyítja stratégiai szerepét a magyar gazdaságban. Jelezte: a magyar kormány folyamatos támogatását élvezik fejlesztéseiknél.

Az immár 700 millió eurós beruházással felérő gyárban 1,4, 1,6 és 1,8 literes benzin-, illetve dízelmotorokat fognak gyártani. Az 1,6-os motorok gyártása már megkezdődött, az 1,4-eseké jövőre indul. A mostani 60 millió eurós fejlesztés során az üzemterület már nem bővül, új gyártósorokat szerelnek be és meglévőket alakítják át.

Szentgotthárdon még a korábbi Family motorcsaládot is gyártják, a teljes motorgyártó kapacitás 2015-re évi 1 millió darabra nő.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet