BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb az ATM

Miközben 2003-tól kezdve kilenc éven át nőtt a banki készpénzautomaták száma (2975-ről 4907-re), tavaly már 115-tel kevesebb berendezés üzemelt, mint egy évvel korábban, a csökkenés pedig kisebb mértékben ugyan, de az idén is folytatódhat − írta közleményében a Brink\'s Hungária.

2013. június 20. csütörtök, 08:07

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A visszaesés alapvetően a pénzintézeti költségcsökkentési törekvések következménye.

A kisebb bankfiókok bezárása miatt leszerelt berendezések mellett kis forgalmú gépeket is felszámoltak. Ugyanakkor a lakosság tavaly több mint 5255 milliárd forintot vett ki országszerte az atm-ekből, ez elmarad a 2010-ben mért 5758 milliárdtól, ám jól mutatja a berendezések iránti lakossági igényt. A készpénz-logisztikai iparág 28−30 milliárdos jelenlegi összesített árbevétele 20-25 százalékkal alacsonyabb, mint a válság előtti időkben. A forgalom idén is hasonló lehet.


Napi grafikonok
MTI
MTI

Ez is érdekelhet