BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok benzinkút tűnhet el Magyarországon

A forgalomcsökkenés miatt benzinkutak tucatjait zárják be és kevesebb tart nyitva éjjel - írja a keddi Népszabadság.

2013. május 14. kedd, 07:43

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap információi szerint a Shell a már bejelentett 34 helyett 45-50 töltőállomást zár be év végéig, az OMV az elmúlt időszakban már bezárt néhányat, az Agipot üzemeltető ENI pedig most adna túl mintegy féltucatnyi kúton.

Az összeállítás szerint az Agip legforgalmasabb benzinkútjai kivételével szinte mindegyik zárva tart éjjel, a Molnál ez az arány 50 százalék, az OMV- és Shell-kutaknak pedig körülbelül negyede nem üzemel.

A Világgazdaság arról ír, hogy az OMV tavaly óta három töltőállomást zárt be és a korábbi 57 mellett további kutakon is bevezette az éjszakai zárást. A társaság ezt a piaci igények változásaira adott válaszoknak nevezte - olvasható a cikkben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet