BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MNB állampapírt vásároltatna a bankokkal

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) megkezdte annak a felmérést a kereskedelmi bankoknál, hogy mennyi pénzt lennének képesek MNB-kötvényekből állampapírokba áttenni - mondták közelebbről meg nem nevezet források a Reuters hírügynökségnek.

2013. április 22. hétfő, 21:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez része annak a programnak, amely hozzájárulhat Magyarország külső eladósodottságának a csökkentéséhez.

A hírügynökséggel több forrás is megosztotta annak az április 16-án kelt levelének a részleteit, amelyben Balog Ádám MNB-alelnök (képünkön) a Reuters szerint arról kérdezte a magyarországi kereskedelmi bankok vezetőit, hogy a kéthetes MNB-kötvény mekkora részét fektetnék be forintalapú állampapírba.

Magyarország rövid lejáratú devizaadóssága csökkentésének egyik módja az lenne, hogy a kormány forintban több állampapírt bocsátana ki a lejáró devizaadósság helyett.

Ennek érdekében a jegybank nagyobb mértékben akar támaszkodni a kereskedelmi bankokra, hogy ezek megvásárolják a forintalapú állampapírokat. A jegybank csökkenteni akarja a kéthetes MNB-kötvényállományt, a jelenlegi 4,5 ezer milliárd forintról 3,6 ezer milliárd forintra - írta a hírügynökség.

Az MNB az MTI megkeresésére későbbre ígért tájékoztatást.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet