BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbüntették a Vodafone Magyarországot

Megtévesztő mobilnetreklám miatt bírságolt a versenyhivatal.

2013. március 6. szerda, 14:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt. (Vodafone) 2012. február 13. március 31. között jogsértő összehasonlító reklámokat tett közzé, ezért 30 millió forint bíráságot szabott ki a vállalkozásra - közölte a GVH. A büntetésre az adott okot, hogy a Vodafone a hivatal szerint valótlanul állította tévékampányában, hogy a szélessávú mobilinternet-hálózata bárhol elérhető, míg a versenytársaké nem.

A GVH súlyosító tényezőként értékelte többek között azt, hogy a jogsértés közel két hónapot ölelt fel, illetve az intenzív kampánynak köszönhetően a fogyasztók széles körét érintette. Szintén súlyosító körülményként vette figyelembe a GVH, hogy korábban már több alkalommal megállapította, hogy a vállalkozás a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet