BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már egymilliárdot fizetett a nem létező kaszinó

A bezenyei Eurovegas befektetői eddig több mint egymilliárd forint kötbért fizettek az államnak azért, mert az előírt határidőig nem valósították meg a vállalt beruházást - írta a Népszabadság.

2013. február 6. szerda, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Eurovegas 2011. január 1-jétől naponta 1,3 millió forint kötbért fizet, mert a koncesszióköteles tevékenység gyakorlását nem kezdte meg - közölte a lap érdeklődésére a Nemzetgazdasági Minisztérium. Az öt éve álló beruházás tulajdonosai tavaly év végén egy közleményben hangsúlyozták: a kaszinókoncessziós szerződésük érvényes. A kontraktus előírja, hogy késedelem esetén a beruházók kötbért kötelesek fizetni, így adódik a kérdés: a cég fizeti-e a kötbért, s ha igen, akkor mennyivel gazdagították a költségvetést? Ha megvalósult volna a kaszinó, akkor játékadót kellett volna fizetniük.

A tárca tájékoztatása szerint az Eurovegas beruházója rendszeresen fizeti a kötbért, havonta, minden hónap tizedikéig utal a Magyar Államkincstárnak. 2012. decemberéig több mint egymilliárd forint kötbért fizettek. A nyugat-dunántúli kaszinókoncessziót egy 2006-os pályázatot követően írták alá. Azóta hatszor módosították: 2007-ben négyszer, majd 2009-ben Veres János és 2010-ben Oszkó Péter pénzügyminisztersége alatt. A módosítások többször is kitolták a kötbérfizetés kezdetét. A legutóbb a 2009-ben kelt ötödik módosítással, amit Veres János írt alá. Januárban az Eurovegas azt közölte, hogy a Kimberly Group és egy meg nem nevezett spanyol befektetői csoport is beszállt a Hard Rock Casinót megvalósító projektbe - írta a Népszabadság.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet