BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az új magyar üzem az Opelnél

Február 8-én kezdődik az Opel szentgotthárdi gyárában az 1,6 literes benzinmotorok, tíz nappal később pedig az ugyanekkora dízelek sorozatgyártása - írja a keddi Világgazdaság.

2013. január 15. kedd, 07:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lapnak Solti Tamás, a gyár igazgatója elmondta: az 500 millió euróba került új motorgyárban az ezer köbcentis, háromhengeres motorcsalád kibocsátása körülbelül egy év múlva indulhat.

Az Opel Szentgotthárd Kft. tavaly 222,6 ezerről 293 ezer darabra növelte motorgyártását, idén pedig várhatóan elérik a 336 ezer darabot - olvasható a cikkben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet