BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jegy nélkül vonatozhat, ha van okostelefonja

Egy évvel ezelőtt némi kritikával fogadtuk, hogy a hazai vasúttársaság az otthon kinyomtatható jegyek technológiáját jelentette be ahelyett, hogy okostelefonos alkalmazással rukkolt volna elő. Most ezt a hiányosságot sikerült pótolni.

2012. december 10. hétfő, 08:43

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az interneten, otthoni nyomtatással vásárolt vasúti jegyek QR-kódját már nemcsak papír alapon lehet bemutatni a jegyvizsgálóknak, hanem akár a tabletek, laptopok, okostelefonok képernyőjén is. A lehetőséggel egyelőre a pót- és helyjegyköteles (InterCity, EuroCity, Railjet) vonatok utasai élhetnek - derül ki a MÁV-Start közleményéből.

A visszaélések elkerülése érdekében a digitális jegyek névre szólnak és adott vonatra érvényesek. A jegyvizsgálók ezért az utas készülékének képernyőjén megjelenő információkat - a papír alapú jegyhez hasonlóan - a kód beolvasásával és a személyazonosság vizsgálatával ellenőrzik. A digitális jegyeket a jegyvizsgálók csak az utas együttműködésével tudják érvényesnek elfogadni, mert az ellenőrzés során esetlegesen szükség lehet a kód nagyítására vagy az eszköz közelítésére, távolítására. Jelenleg elektronikus bemutatással a belföldi menetjegyeket, pót- és helyjegyeket, élőállat- illetve kerékpárjegyeket lehet megvásárolni, akár az utazás előtt hatvan nappal, elővételben is.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet