BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elektromos hiba a paksi 2-es blokkban

A paksi atomerőmű 2-es blokkján elektromos meghibásodás következett be szerdán, emiatt a reaktornak egy időre csökkent a teljesítménye, de még este ismét eléri teljes kapacitását – közölte Kovács Antal kommunikációs igazgató.

2012. november 21. szerda, 18:22

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedd éjjel a villamos rendszer hibajelzése miatt működésbe lépett a kettes blokk generátorvédelme, emiatt a blokk teljesítménye lecsökkent. Az erőmű szakemberei az elektromos hibát az előírásoknak megfelelően elhárították - ismertette az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs vezetője. Kovács Antal arról is beszámolt, hogy a blokk visszaterhelését a szabályoknak megfelelően az átviteli rendszerirányítóval egyeztetve végzik. Nem sokkal 17 óra után 300-350 megawatt körüli volt a blokk teljesítménye, az 500 megawattos teljes kapacitást az ütemezés szerint az esti órákra érik el.

November 9-én egy úgynevezett szekunder köri meghibásodás miatt állították le tervezetten a paksi atomerőmű négyes blokkját, és a hiba elhárítása után, november 15-én kezdte meg ismét az áramtermelést a reaktor.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet