BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb kétmilliárd forintot kapnak a vasutasok

Újabb kétmilliárd forintot kap az idén a MÁV-csoport vállalatainak mintegy 30 ezer dolgozója, ami fejenként átlagosan nettó 32 ezer forint - tájékoztatott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) pénteken.

2012. október 12. péntek, 09:59

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kifizetések a vasúttársaságok és a szakszervezetek között megkötendő megállapodás alapján indulhatnak majd meg. A közlemény szerint a pénzügyi ösztönzésből a cégek prémiumrendszereinek hatálya alá tartozók - köztük a vezetők - nem részesülnek.

A vasutasoknak Orbán Viktor miniszterelnök és Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének elnöke által tavaly novemberben aláírt megállapodás alapján fizetnek ki három év alatt összesen 5 milliárd forintot - közölte a tárca. Az érintett munkavállalók az első egymilliárd forintot tavaly decemberben kapták meg.

A kormány az idei évre eső kétmilliárd forint fedezetét költségvetési átcsoportosítással biztosítja. A fennmaradó kétmilliárd forint a 2013. évi költségvetési törvényjavaslatban szerepel.

Az NFM tájékoztatása szerint a pénzügyi ösztönzéssel a kormány a vasutasok helytállását és a vasúti ágazat kiemelt fontosságát ismeri el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet