BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Automatákba fizethetjük a jövőben a csekkeket

Csekkbefizető-automatákat telepít a posta jövőre - írta a Magyar Nemzet.

2012. október 9. kedd, 08:02

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap keddi számában Éliás János, a Magyar Posta területért felelős igazgatója elmondta, hogy érzékelhetően csökkent a postán a \"sárga csekkes\" befizetések száma, amióta egyes szolgáltatók külön díjat számítanak fel ezekre a befizetésekre. Tájékoztatása szerint a csökkenés 2008 óta érezhető, és évi 4-5 százalékra tehető.

A szakember ezért is üdvözli a múlt héten beterjesztett törvényjavaslatot, amely tiltaná a távközlési cégeknek a pluszdíj kivetését. Szerinte a cégek e díj felszámításával több száz millió forintos többletbevételre tesznek szert.

A Magyar Posta maga tartja majd fenn a pénzforgalmi tevékenységhez szükséges rendszert, a közüzemi szolgáltatókkal kötött szerződés alapján szedi be a fogyasztási díjakat - tette hozzá Éliás János.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet