BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akár tulajdonrészt is vásárolhatunk az állam cégekben

Kedvezményesen vásárolhatnak állami részt a munkavállalók azon nem stratégiai cégeknél, ahol az állam a kisebbségi tulajdonos; az erről szóló szakértői koncepciót őszre készíti el a Munkástanácsok Országos Szövetsége, miután javaslatát pozitívan fogadta a kormányfő - írja a keddi Magyar Nemzet.

2012. július 31. kedd, 08:08

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cikk ismerteti, hogy politikai támogatást kapott a szövetség régen szorgalmazott, kedvezményes munkavállalói résztulajdonlásra vonatkozó javaslata, amikor a keresztény-konzervatív konföderációval és a Liga szakszervezetekkel egyeztetett Orbán Viktor.

Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke a napilapnak elmondta, hogy a találkozón a kormányfő pozitívan fogadta elképzelésüket, így a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-től nemsokára megtudják, melyek azok a nem stratégiai jelentőségű kisebbségi állami tulajdonrészek, amelyek megvásárlására a munkavállalók lehetőséget kaphatnának.

Tulajdonosként a munkavállalók beleláthatnának és beleszólhatnának a cég működésébe, így a profitszerzésen kívül más, például foglalkoztatottsági szempontok is megjelenhetnének a döntésekben. Tulajdonosként további osztalékban, azaz több jövedelemben is részesülhetnének a munkavállalók.

A kedvezményes munkavállalói résztulajdonosi program felújított változatát legkésőbb őszig elkészítik, amelyet a nemzetgazdasági tárca foglalkoztatáspolitikai államtitkárságának nyújtanak majd be. Palkovics Imre reményét fejezte ki, hogy kedvezményes résztulajdonlás hosszú távon más állami vállalatokra is kiterjeszthető lesz.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet