BUX 139717.11 0,62 %
OTP 45770 1,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiába a 900 milliós támogatás, elbocsátanak 400 dolgozót

Tavaly még 900 millióst támogatást kapott, ma már négyszáz dolgozót küldene el a Sanyo a napelemeket gyártó dorogi gyárából, a leépítést a munkásoknak már bejelentették - tájékoztatta az üzem több, névtelenséget kérő dolgozója az MTI-t.

2012. július 25. szerda, 15:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyár személyzeti osztályán a hírt sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarták, és közölték, hogy egy-két napon belül sajtóközleményt adnak ki. Az üzemben jelenleg majdnem 1.100-an dolgoznak.

Az MTI információi szerint a létszámcsökkentésről egyeztetés kezdődött az üzemi tanáccsal; az elbocsátások augusztus végén kezdődhetnek meg. A leépítés a gyár Solar II-es egységét érinti, ahol a főként Németországba exportált napelemeket gyártják. A napelemmel termelt áram átvételi árának csökkenése magával hozta a kereslet szűkülését, és emiatt csökkentik a termelést.

A Sanyo első magyarországi gyára 1999-ben épült fel a Dorogi Ipari Parkban, ahol légkondicionálókat, mobiltelefon- és kéziszerszám-akkumulátorokat és tölthető elemeket készítettek. Az üzemet később napelemek összeszerelésére állították át, és legutóbb 2011 márciusában bővítették a Solar III-as gyáregységgel, ahol a világ jelenleg leghatékonyabb napelemmodulját szerelik össze, amelynek energiaátalakítási aránya 21,6 százalék. A beruházást az Európai Unió és a magyar költségvetés 900 millió forinttal támogatta.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet