BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt a magyar újautópiac

Áprilisban nagyobb lendületet kapott a bővülés, immár negyedik hónapja van bőven négyezer felett a havi személyautó-darabszám.

2012. május 2. szerda, 09:53

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hónapban közel 4,3 ezer új személygépkocsira került rendszám, ami bár a márciusit bő 10 százalékkal alulmúlja, az egy évvel korábbinál majd\' 16, 2010 áprilisához képest pedig 18 százalékkal több - derül ki a DataHouse friss jelentéséből.

Az év első négy hónapjában 18,2 ezer autót helyeztek forgalomba - ezek egy részét még tavaly, a kisebb áfa és a 2011-es árlisták mellett vették meg -, ami éves összevetésben 20,6 százalékos növekedést takar.

A kishaszonjármű-piacon márciushoz képest csökkenés történt, de a január-áprilisi adat így is többletet mutat, miközben a nagyhaszonjárművek terén fordított a helyzet, a buszeladások pedig kitartóan esnek.

Forgalomba helyezések
2012 ápr. vált. (év/év) 2012 jan.-ápr. vált. (év/év)
Szgk. 4285 15.8% 18248 20.6%
Kish. 721 -4.4% 3522 13.8%
Busz 6 -64.7% 16 -72.9%
Nagyh. 353 37.9% 1071 -10.2%
Motorkp. 263 0.4% 598 -13.6%
Forrás: DataHouse
Economx
Economx

Ez is érdekelhet