BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még több autót adtak el Magyarországon

Márciusban tovább nőtt az újautópiac és élénkültek a haszonjármű-eladások is.

2012. április 2. hétfő, 08:58

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hónapban sem állt meg a hazai újautó-eladások növekedése: márciusban 4768 gépkocsira került rendszám, ami 7 százalékkal több az egy évvel korábbinál - derül ki a DataHouse által közölt friss statisztikából. Az első negyedévben 13 964 új autót helyeztek forgalomba, ami 2011 azonos időszakához képest bő 22 százalékos növekedésnek felel meg.

A kishaszonjárművek piaca is élénkült, miközben a nagyhaszonjárművek esetében a márciusi növekedés ahhoz volt elég, hogy a negyedéves mínuszt mérsékelje.

Forgalomba helyezések
2012 március vált.* 2012 jan-márc. vált.*
Szgk. 4768 7,00% 13964 22.2%
Kish. 967 17.2% 2800 19.6%
Busz 4 -81,00% 10 -76.2%
Nagyh. 312 6.1% 719 -23.3%
Motorkp. 233 -9.7% 336 -21.9%
*az egy évvel korábbihoz képest
Forrás: DataHouse
Economx
Economx

Ez is érdekelhet