BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint áremelés jöhet a kutakon

Míg a héten a forint árfolyamának gyengülése miatt emelkedtek a hazai üzemanyagárak, az előttünk álló napokban a finomított termékárak miatt kerülhet sor újabb drágulásra a hazai kutakon.

2012. március 17. szombat, 09:34

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ármozgások alapján egy literenként 2-3 forintos áremelkedésnek van legnagyobb valószínűsége. Bár csütörtökön az olajár érdemben esett arra a hírre, hogy Amerika és Nagy-Britannia megegyeztek stratégiai olajkészleteik felszabadításáról, a felek hamar cáfolták a lapértesüléseket, és az olajár is a korábban látott szintekre emelkedett. A Brent árfolyama így továbbra is a 124 dolláros magasságokban tartózkodott a héten. <banner>
</banner>

<banner>Eközben a finomított termékárak még emelkedtek is egy kicsit, a benzin esetében az átlagos, dollárban mért jegyzésár 1,9 százalékkal, a gázolajé pedig 1,3 százalékkal került feljebb.
</banner>

<banner>A forint árfolyama az igen kedvező nemzetközi befektetői környezetben hajszálnyit erősödni is tudott a dollárral szemben, ami alapvetően kedvezően értékelhető a hazai autósok számára. Míg múlt héten átlagosan 223 forint/dolláros szintek voltak jellemzők, az utóbbi napokban már a 222,6-os értékek közelében járt a kurzus. Mindezek következtében a forintban mért benzinár 1,7 százalékkal, a gázolajár pedig 1,2 százalékkal emelkedett.
</banner>

<banner>Az üzemanyagár-jegyzések változása alapján a MOL árdöntései nagy valószínűség mellett megjósolhatók, bár azt teljes pontossággal nem lehet előrejelezni. Ez annak tudható be, hogy a MOL (egy GVH vizsgálat alapján) a mediterrán (délolasz) térségben érvényesülő jegyzési árakat veszi alapul az árdöntései során, míg az általunk elérhető jegyzésárak észak-nyugat európaiak.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet