BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis lenne vevő a Malévra?

A spanyol Iberia diszkont-leányvállalatánál, a Vuelingnél igazgatósági döntésre vár, hogy beszállnak-e a Malévba.

2012. január 27. péntek, 07:45

Fotó: Dömötör Csaba / Hornyák Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Népszabadság pénteki számában azt írta, hogy a Figyelő által is megnevezett spanyol légitársasággal eredményes tárgyalásokon van túl a minisztérium. Megállapodás és üzleti terv is készült, amire a Vueling igazgatóságának kellene kimondania az áment februárban. Azonban, ha a spanyolok érkezéséig nem biztosítható a Malév folyamatos üzemelése, a versenytársak benyomulnak az átmenetileg üresen maradó piacra, így az egyébként jó nevű szakmai befektetőnek már nem érné meg belépni a magyar légtérbe - teszik hozzá.

Az a formáció, amelyet a spanyolokkal való tárgyalásokon elképzeltek, a nyári menetrend kezdetén startolhatna, és bár a cég diszkontmodellt kíván meghonosítani, biztosítana átszállásokat is a budapesti bázison, ahogy teszi azt például Barcelonában is.

Ha megvalósulna az elképzelés, azzal a spanyol fapados cég olyan piacokat szerezne meg magának a Malév-ügylet égisze alatt, amelyekre ma a Malév repül, s amelyek jelentős részére igencsak fáj a konkurencia foga, legyen az akár a WizzAir, akár olyan vezető európai légitársaságok, mint például a Lufthansa vagy az Air France-KLM - írta a Népszabadság.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet