BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladták az MTV székházát

Hosszú egyeztetést követően megállapodás született a Magyar Televízió székházának adásvételéről.

2011. július 28. csütörtök, 16:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság Online értesülései szerint a ma aláírt szerződés értelmében a székházat építő és működtető Millenniumi Média Kft. (MM) meg nem határozott vételáron eladja a Bojtár utcai létesítményt a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapnak (MTVA).

Amint arról áprilisban beszámoltunk, a Wallis-csoporthoz tartozó MM tárgyalásokat folytatott a kormány által megbízott két intézmény vezetőivel arról, hogy milyen feltételek mellett bonyolítsák le az adásvételt. A köztévé 2009-ben költözött be az akkor elkészült új székházba. Az MTV 36 ezer négyzetméteres új központját 12,25 euró/négyzetméteres áron bérelték a MM-től - ez évente 3,5 milliárd forintos költséget jelentett a köztévének.

A 38 évre kötött bérleti szerződés időtartama alatt ez összesen 80 milliárd forintos kiadást jelentett volna - feltéve, ha a felek közben a szerződést nem módosítják vagy mondják fel. Ez utóbbira - a kontraktus szerint - az átadást követően legkorábban 20 év elteltével lett volna mondja a tévének.

A köztévé 2010 májusáig 16,2 milliárd forintot fizetett ki az MM-nek, de a 2010-es elejétől már egyáltalán nem fizette meg a szerződés szerinti bérleti díjat a tulajdonosnak - igaz a szerződést sem mondta fel. Az így keletkező patthelyzetben tavaly ősszel jelent meg az Állami Számvevőszék jelentése, amelyben úgy értékelték a megállapodást, hogy a bérlet helyett célszerűbb lett volna a székház megvétele - de legalábbis kedvezőbb kondíciók mellett való bérlése. Most az előző változat következett be...

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet