BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épülhet a vépi biogázerőmű

A Vas megyei Vép határában 15 megawattos biogázerőmű épülne, 14 milliárd forintból.

2011. június 15. szerda, 13:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 14 milliárd forintból a Vas megyei Vép határában építene 15 megawattos biogázerőművet az osztrák tulajdonban lévő BNRG Kft. − értesült lapunk. Az üzem nemcsak áramtermelésre, hanem biodízel-üzemanyag előállítására is alkalmas lenne. A társaság emellett tervezi egy 17 milliárd forintos, 19,9 megawattos biomassza-erőmű építését is a térségben. Ennek fűtéséhez évi mintegy 125 ezer tonna, elsősorban erdészeti alapanyagot és faipari hulladékot használnának fel. A cég a biomassza-erőmű építéséhez már megkapta a környezetvédelmi engedélyt, a beruházásra áldását adta a vépi és az ugyancsak érintett táplánszentkereszti önkormányzat is. Az úgynevezett elgázosításos technológiával elektromos áramot és hőt termelő erőművet a szombathelyi távhőszolgáltatásba is bekapcsolnák.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet