BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kaviárgyár épül Magyarországon

A hatalmas külpiaci keresletre reagálva zöldmezős beruházással újabb tokhalfeldolgozó és kaviárgyártó üzemet épít Vésztőn a Silver Fish Kft.

2011. február 23. szerda, 10:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság cikke

A mintegy 220 millió forintos programot 60 százalékban pályázati források segítségével valósítják meg.

Az építkezés várhatóan márciusban kezdődik, s az őszre be is fejeződik.

Az új üzemben elsősorban az általuk előállított tokhalat dolgozzák majd fel és kaviárt gyártanak, ám a korszerű gépekkel felszerelt csarnok más hazai nemes halak konyhakésszé tételére is alkalmas lesz.

Többek között hidegen és melegen füstölt szibériai tokhal is készül majd Vésztőn.

Miután Oroszországban, elsősorban a Kaszpi-tenger térségében erősen korlátozták, illetve betiltották például a beluga halászatát, a világpiacon jó minőségű kaviárból jelentős hiány alakult ki.

Jelenleg a kereslet hatszorosan meghaladja a kínálatot, s az árak folyamatosan emelkednek.

Az ország első és máig egyetlen tokhaltermelő üzeméből tavaly 1 tonna kaviár került a piacra, az idén ez várhatóan eléri a 1,5 tonnát.

A következő évben a társaság tulajdonosa, Számfira György már 3,5-4 tonna eladására számít.

A társaság magas minőségű termékeinek mintegy 90-95 százaléka a külpiacokon, méghozzá a legfejlettebb országokban - többek között Angliában, Japánban és az USA-ban -, valamint a gazdag közel-keleti országokban talál gazdára.

Idehaza egyelőre szerény a kereslet, de már működik kaviárétterem is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet