BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon fejleszt a multi

Többek között a folyamatosan növekvő megrendelések miatt idén újabb 1,5 milliárd forintot költ fejlesztésre a világ egyik legnagyobb műanyagkupak-gyártójának, a német Bericap Capital GmbH.-nak magyar cége – tudta meg lapunk.

2011. január 13. csütörtök, 04:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság cikke

A székesfehérvári székhelyű Bericap Záródástechnikai Bt. elsősorban olyan új fröccsöntő gépeket állít üzembe, amelyek 20–25 százalékos energiamegtakarítást tesznek lehetővé, de jelentős összeget költenek különböző környezetvédelmi beruházások megvalósítására is.

A Napi Gazdaság információja szerint húsz gyártóbázist működtető és a világ vezető üdítőital-gyártóit, többek között a Coca-Colát és a Pepsit is kiszolgáló cégcsoport újabb gyártási programokat telepít fehérvári, illetve a közelmúltban ugyancsak jelentős költséggel fejlesztett két romániai, illetve szerbiai gyárába.

Papp Dénes, a jelenleg mintegy 170 dolgozót foglalkoztató cég ügyvezető igazgatója a Fejér Megyei Hírlapnak úgy nyilatkozott, hogy az iparágat alig érintette a válság, ráadásul ezek iránt a termékek iránt a fejlődő világban is egyre nagyobb a kereslet. Nem véletlen, hogy a kelet-európai gyárakból már Észak-Afrikába és a karibi térségbe is szállítanak.

Az ügyvezető igazgató hozzátette: a térségben lévő üzemek idén is teljes kapacitással tudnak majd termelni.

A Bericap még 1993-ban hozta létre magyar cégét, amelynek fejlesztésére eddig több mint 14 milliárd forintot költöttek. Tavaly – 1,2 milliárd forint értékben – elsősorban kapacitásbővítő beruházásokat valósítottak meg. A társaság idei üzleti tervében már 13,5 milliárd forint nettó árbevétel szerepel.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet