BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyivel emeli a Malév tőkéjét jövőre a kormány

Rányomja még a válság a bélyegét az állami érdekeltségű cégek gazdálkodására, ugyanis a 2011-es költségvetés ezen cégek idei nyeresége után alig 22,9 milliárd forintos osztalékbevétellel számol, míg idén ez az összeg 30,6 milliárd forint volt.

2010. november 11. csütörtök, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb osztalékbefizető a Magyar Villamos Művek Zrt. – az előző évekhez képest szerény 10 milliárd forinttal.

A Szerencsejáték Zrt.-től 4, a Richtertől 3,5, míg az Állami Autópálya Kezelő Zrt.-től 1 milliárd forint vártható 2011-ben.

Ezzel szemben az állami cégekben 16,8 milliárdos tőkeemelésre kerülhet sor 2011-ben a költségvetési törvény szerint, ebből 13,75 milliárd forint a Malév Zrt.-hez kerülne.

Közel egymilliárd forintos tőkeemelésre lesz szükség a Kopint-Datorg Zrt.-nél és 500 milliót kap a Hungaroring Zrt. is.

További részletek a csütörtöki Napi Gazdaságban

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet