BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az utazók csak veszítenék a BKV-MÁV-Volán holdinggal

Megkérdőjelezi a MÁV és a Volántársaságok egy holdingba szervezését a Közlekedési Munkástanács Szövetsége (KMSZ), mert minden bizonnyal nem tudna megfelelni a szakmai követelményeknek és nem lenne átlátható.

2010. október 27. szerda, 10:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Munkástanácsok ágazati szövetsége közleménye szerint nem tartja lehetetlennek az elővárosi közlekedés alrendszereinek integrációját, de országosan már olyan nagyságrendű szervezet jönne létre, amit a "szűken értelmezett közgazdasági szempontok is csak részben igazolhatnak".

A Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége mielőbbi tárgyalásokat sürget, hogy az érintett szereplők legalább megismerhessék a szándékokat és a részleteket. Az érdekképviselet szerint a kusza döntési szintek miatt sérülnének a helyi érdekek, aminek vesztese az utazóközönség lenne. A KMSZ felhívja a figyelmet arra, hogy a bevált szerepek torzulnának, mert más a missziója a Volánoknak, a MÁV-nak és a BKV-nak. A holdinggá alakítás okaként emlegetett párhuzamosság "a gyakorlatban nem olyan nagyságrendű, hogy összevonást indokolna" - állítja az érdekképviselet.

A közlekedési alrendszerek összehangolására szükség van, de erre - a KMSZ szerint - a regionális közlekedésszervező irodák és a szaktárca apparátusa is képes lehet. Az átszervezés egyértelmű kárvallottjai a Volánok lesznek - hangsúlyozza a közlemény -, mert nincs adósságuk. A másik két szervezet súlyosan eladósodott, ami jelentősen befolyásolná a Volánok jövőbeni finanszírozását.

A KMSZ szerint a Volán társaságok egy holdingba szervezése tárgyalási alap lehetett volna.

A közleményben a KMSZ emlékeztet arra, hogy az ország területének 75 százalékán kizárólag autóbuszos közlekedésre van lehetőség.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet