BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bírságot kapott a BKV a szabálytalan tender miatt

A BKV Zrt.-t egymillió forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság, és megsemmisítette a buszok karosszéria-felújítására kiírt hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás felhívását, és az azt követő döntéseket - a határozat a Közbeszerzések Tanácsa honlapján jelent meg.

2010. október 26. kedd, 16:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BKV még 2006-ban hirdetett közbeszerzést, az autó- és trolibuszok karosszéria- és vázszerkezeteinek a felújítására. A nyertes hét céggel kötött keretmegállapodás 2010. október 8-ig tartott. A keretmegállapodás időtartama alatt a konkrét munkákra hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást folytatott le, amelyekre a keretmegállapodásban részes cégeket hívta meg.

Ez történt idén szeptember 24-én is, 14, illetve 16 Ikarus 435 típusú autóbusz karosszéria-felújítására vonatkozóan, azzal a kikötéssel, hogy a darabszám mindkét részben feleződhetett. A közbeszerzés becsült értéke 584 millió forint volt.

Az ajánlatkérő a közbeszerzést jogszerűen bejelentette a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) elnökének, aki jogorvoslati eljárás kezdeményezett. A probléma az volt, hogy a mostani eljárásra a szerződést október 29-én kívánta megkötni a BKV, viszont a keretszerződés október 8-án lejárt, tehát nem volt joga hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást lefolytatni.

A közbeszerzés megsemmisítése mellett azért szabott ki bírságot a KDB, mivel a BKV jogsértő eljárás-fajtát választott, továbbá magas volt az értéke, és a cég korábban többször követett el közbeszerzési jogsértést.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet