A sztrájkbizottság egyhangú döntésével úgy határozott, hogy felméri a vasutas munkavállalók sztrájkhajlandóságát a tömeges létszámcsökkentés elkerülése és egy középtávú együttműködési megállapodás megkötését célzó tárgyalások előmozdítása érdekében. A szakszervezet tájékoztatása szerint az elnökség megállapította, hogy a tárgyalásokon érdemi előrehaladás nem volt, ezért hívta össze soron kívül a sztrájkbizottságot.
