BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél tucat bankfiók szűnt meg

Az idei harmadik negyedévben tovább csökkent a legnagyobb magyarországi kereskedelmi bankok fiókjainak a száma.

2010. október 18. hétfő, 08:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Világgazdaság által összegyűjtött legfrissebb adatok szerint az elmúlt időszakban a Budapest Bank 5, az OTP Bank pedig két egységgel szűkítette hálózatát, velük ellentétben az Axa Bank viszont egy újabb fiókot nyitott. Így összességében hattal kevesebb fiókjuk van a legnagyobb magyar hitelintézeteknek, mint három hónappal korábban.

A banki értékesítési egységek számának csökkenése nem meglepő, a költségek erőteljes racionalizálása nyomán több gazdaságtalanul működő fiókra is lakatot tettek a piaci szereplők. Tömeges bezárásokra ugyanakkor Magyarországon egyelőre nem került sor - írja a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet