BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a Telenor piaci részesedése

Szeptemberben mintegy 25 ezerrel 11,833 millióra emelkedett a három magyarországi mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma, miközben a forgalmat generáló ügyfeleké az előző hónaphoz képest 22 ezerrel 10,855 millióra nőtt - közölte az NMHH.

2010. október 18. hétfő, 12:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) gyorsjelentése szerint 2010 szeptemberében a hívásfogadásra alkalmas kártyák száma alapján 100 főre 118,3 SIM-kártya jutott. Augusztusban ez az érték 118, egy évvel korábban 117,6, 2009 végén pedig 117,7 volt.

A kilencedik hónap végére a teljes ügyfélszám alapján számolva a T-Mobile részesedése az augusztusi 43,46 százalékról 43,50 százalékra, a Vodafone-é 22,02 százalékról 22,06 százalékra emelkedett, míg a Telenoré 34,52 százalékról 34,44 százalékra csökkent.

A hatóság szerint szeptemberben a forgalmazásban résztvevők, azaz az előfizetéssel rendelkezők és az utolsó három hónapban hívást indítók vagy fogadók száma alapján a Vodafone az augusztusi 22,51 százalékról 22,55 százalékra, a T-Mobile pedig 44,72 százalékról 44,77 százalékra növelte piaci részesedését, míg a Telenoré 32,77 százalékról 32,68 százalékra esett vissza.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet