BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Raiffeisen: Magyarország sok gondot okoz

Érdeklődik az eladásra kínált Polbank iránt az RBI - mondta Herbert Stepic, a fúzió útján nemrég létrejött új bank vezérigazgatója.

2010. október 13. szerda, 12:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismert, hogy a Raiffeisen Bank International (RBI) terjeszkedni szeretne a lengyel piacon, a Polbank minden bizonnyal lehetőséget jelentene az erőteljesebb növekedésre - mondta Stepic a Wirtschafstblattnak. Az érdeklődés fennáll, tárgyalásokra még nem került sor - tette hozzá.

Magyarországon az RBI jól berendezkedett, nem látni okot arra, hogy még egy bankot vásároljon - mondta az MKB Bank esetleges eladásával kapcsolatban. Ha valamit vásárolnánk Magyarországon, akkor csak részvényeket, bankot biztosan nem - fűzte hozzá az RBI vezére.

Magyarország és Ukrajna okozza a legtöbb gondot a bankcsoportnak - mondta Stepic egy másik osztrák lapban, ugyancsak szerdán közölt interjúban. Kiemelte, hogy Ukrajnában még mindig nagyon magas, 29 százalékos a nem fizető hitelek aránya. Közép- és Kelet-Európában a nem fizető hitelek 2011 első negyedévében elérik a legmagasabb szintet, kivéve Magyarországot és Romániát, ahol még növekedni fognak - vélekedett. Összességében úgy látja, hogy a térségben "még nem ért véget a válság".

A Raiffeisen Zentralbank és a Közép- és Kelet-Európában, valamint a Távol-Keleten tevékenykedő Raiffeisen International fúziójának hivatalos bejegyzésével létrejött RBI 115 millió eurós szinergikus előnyre számít, ebből 15 millióra a költség oldalon. "Nincs leépítési tervünk" - fogalmazott ezzel kapcsolatban Stepic a Wirtschafstblatt kérdésére. A költségszinergiák alapvetően a munkamenet egyszerűsödéséből erednek majd, az eddigi három szint helyett kétszintű lesz a rendszer - mondta.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet