BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több dízel fogyhat

A dízel üzemanyag iránti kereslet élénkülésére számít Varró László, a Mol Nyrt. stratégiai vezérigazgató-helyettese.

2010. október 13. szerda, 18:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági fellendülés és a gázolaj iránt megnyilvánuló kereslet között erős korreláció áll fönn - idézte Varrónak a finomítói világszövetség budapesti konferenciáján elhangzott szavait a Bloomberg.

A szakember szerint ugyanakkor az elsősorban Ázsiában tapasztalható, emelkedő termelés sem befolyásolja érdemben a kilátásokat.

Az ázsiai bővülő termelés jó része az infrastrukturális fejlesztésekből eredő fokozódó kereslet miatt helyben marad - vélte.

Az Európai Unió új tagországaiban a Mol mintegy 50 százalékos keresletnövekedést vár az évtized végéig.

A termelés decemberben indul az INA rijekai finomítójának új dízel részlegében, ahol évente 2,6 millió tonna olajat dolgoznak majd föl. A Mol emellett egy hasonló, de a horvátországi üzem kapacitásának mintegy felét elérő üzem építését tervezi Magyarországon is.

Idén gyorsul, jövőre lassul a kőolaj-felhasználás növekedése

Idén még gyorsul, jövőre viszont már lassul a kőolaj-felhasználás növekedési üteme a világon - tette közzé szerdán legfrissebb elemzésében a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).

A IEA szerint az idén napi 2,1 millió hordóval növekszik a kereslet - ez napi 260 ezer hordóval több a korábban vártnál. Jövőre napi 1,2 millióra mérséklődik a növekedés, ami napi 60 ezerrel kevesebb az előzőleg prognosztizáltnál.

Jövőre napi 88,16 millió hordós fogyasztást vár az IEA, az idén 86,94 milliót.

Mindezt a Nemzetközi Valutaalapnak arra a becslésére alapozza az IEA, hogy a globális gazdasági növekedés 4,7 százalék lesz az idén, és 4,2 százalék jövőre.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet